Przedszkolaki z grupy VIII uwielbiają wykonywać prace plastyczne – szczególnie, gdy mogą poznawać różne techniki artystyczne, a przy okazji poznawać otaczający ich świat. Pora jesienna jest idealną porą na poruszenie tematu zwierząt, które mamy szansę jesienią zobaczyć, oraz tego jak przygotowują się do nadejścia zimy. Dzieci przygotowały sylwety sówek z rolek papieru toaletowego, łącząc sztukę z recyclingiem. Przedszkolaki stworzyły również na kartkach papieru jeżyki i wiewióreczki, które wyglądały na prawdziwe dzięki pokryciu ich plecków i ogonów prawdziwymi liśćmi. Podczas tworzenia prac dzieci głośno się śmiały i podziwiały prace swoje i swoich przyjaciół z grupy.

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach można zobaczyć dzieci podczas pracy nad sówkami z rolek po papierze toaletowym. Dzieci malują rolki brązową farbą. Na kolejnych widać jak przedszkolaki przykładają się do tworzenia jeży i wiewiórek z użyciem liści. Sylwety zwierząt malują farbą, po czym przyklejają zasuszone liście. Na końcu widzimy efekty pracy dzieciaków.