Grupa ósma w listopadzie zagłębiała się w tematykę „Przygotowania zwierząt do zimy”. Przedszkolaki obejrzały prezentację edukacyjną pt. „Zwierzęta jesienią”. Dowiedziały się, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, które zwierzęta zmieniają futerko na „grubsze”, które gromadzą zapasy tłuszczu, a które zapadają w sen zimowy. Podczas zajęć dzieci oglądały z zaciekawieniem okazy pni. Mogły w nich zobaczyć m.in. wydrążone przez dzięcioła dziuplę. Takie dziuple mają wiele zastosowań: służą za spiżarnie dla wiewiórek, gniazda dla ptaków, za zwierzęce kryjówki. Przedszkolaki, poprzez dobrą zabawę, pogłębiły wiedzę przyrodniczą.

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć: Na zamieszczonych zdjęciach można zobaczyć dzieci przeglądające ilustracje przyrodniczo-edukacyjne. Następnie widać jak przedszkolaki przyglądają się z uwagą pniom z dziuplami. Na kolejnych zdjęciach pokazana jest zabawa matematyczna z wykorzystaniem liści. Na końcu są zabawy inspirowane opowiadaniem M. Kownackiej „Idzie zima chudy nie przetrzyma”.