20. listopada dzieci z grupy czwartej poznawały prawa dziecka. Na podstawie własnych doświadczeń i przemysleń, dzieci opisywały prawa, jakie im przysługują. Stworzyły kwiat symbolizujący prawa dziecka, na jego płatkach narysowały konkretne przykłady z życia. Bawiły się kostkami emocji i odpowiednio wyrażały mimiką i ciałem określone uczucia. Poznały postać Janusza Korczaka, który bardzo kochał dzieci, liczył się z ich zdaniem, szanował i przestrzegał ich praw. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu, uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać!

Przygotowały: A. Jurczak, I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać dzieci, które układają na dywanie płatki tworząc kwiat przedstawiający prawa dziecka. Na każdym płatku znajduje się rysunek dziecka. Kolejne zdjęcia przestawiają całą grupę dzieci siedzących na dywanie wśród ilustracji prezentujących prawa dziecka. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci stojące przed tablicą tematyczną. Dzieci cieszą się i robią śmieszne miny.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje