Dnia 20 listopada przedszkolaki z grupy siódmej świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa. Strażnikiem Konwencji o Prawach Dziecka na świecie jest UNICEF. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski, dlatego też tego dnia właśnie ten kolor dominował w naszej grupie. Dzieci w niebieskich koszulkach poprzez ciekawe zabawy poznawały swoje prawa, m.in. do zabawy, do miłości, do nauki, do rodziny, do opieki medycznej, do wyrażania uczuć. Uświadomiły sobie, że mimo tego, że są mali trzeba je szanować i bezwarunkowo kochać.

Przygotowały: Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dwoje dzieci stoi przy tablicy i wskazuje na umieszczone tam ilustracje dzieci. Następnie dzieci siedząc na piankowej macie oglądają plansze przedstawiające poszczególne prawa dzieci i omawiają wspólnie ich treść. Na kolejnych   zdjęciach siedzą przy stolikach i malują swoje dłonie niebieską farbą. Wykonują też wspólnie plakat: „Mam prawo do…” odbijając swoje dłonie pomalowane na niebiesko. Dwoje dzieci stojąc przed tablicą pokazuje powstały plakat. Na kolejnym zdjęciu przedstawione są dzieci w zabawie „Pulsujące serduszka”. Ostatnie zdjęcie ukazuje całą grupę dzieci ubranych na niebiesko, które stoją przed tablicą tematyczną trzymając czerwone serca obrazujące prawo do miłości.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje