Dzieci z grupy czwartej uwielbiają wszelkiego rodzaju zajęcia matematyczne. Lubią przeliczać, szeregować, klasyfikować. Rozwijają dzięki temu umiejętności matematyczne w zakresie liczenia, porównywania, orientacji w przestrzeni, rozwiązywania zadań z treścią oraz zapisywania działań matematycznych. Potrafią skojarzyć liczbę elementów z jej zapisem graficznym- cyfrą. Mierzą długości za pomocą dostepnych miarek i odczytują wyniki. Dlatego staramy się jak najczęściej dostarczać dzieciom tego rodzaju wrażeń.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Alicja Jurczak

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia ukazują dzieci bawiące się na piankowym dywanie darami przyrody: szyszkami, żołędziami, kasztanami i orzechami. Dzieci układają z nich długie szeregi, po czym mierzą metrówką ich długość. Na kolejnych zdjęciach dzieci układają zakodowany obraz na macie do kodowania wykorzystując kolorowe kubeczki. Następnie dzieci malują żółtą farbą szyszki, tworząc szyszkowe ananasy. Przeliczają ananasy, układają równania. Na ostatnich fotografiach dzieci kolorują pola gry planszowej. Przyklejają obrazki z dodatkowymi zadaniami do wykonania. Grają w grę przy użyciu dużej kostki i pionków- ludzików.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje