Jest to blok dydaktyczny, który towarzyszył sześciolatkom z grupy dziewiątej przez cały tydzień w listopadzie. Przedszkolaki przyłączyły się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu” śpiewając hymn. Uczyły się, jak ważnym dniem jest Święto Niepodległości obchodzone każdego roku 11 listopada. Dzieci odbyły wędrówkę historyczną po naszej Ojczyźnie, zostały im przybliżone również symbole narodowe Polski.

Wiemy, iż z naszych przedszkolaków wyrosną prawdziwi, mądrzy patrioci kochający swoją Ojczyznę.

Przygotowały: Dorota Jurczuk; Beata Sakowska

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dwóch zdjęciach dzieci oglądają film edukacyjny o symbolach narodowych; poznają czym jest niepodległość. Później spełniają się na zajęciach plastycznych wykonując Drzewo Wolności: tworzą flagi Polski, które następnie przyklejają do konarów drzewa. Dekorują godło państwa polskiego rożnymi technikami: kolorują, malują farbami, oklejają płatkami kosmetycznymi. Na kolejnych zdjęciach śpiewają hymn zachowując prawidłową postawę. Następne zdjęcia przedstawiają zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem globusa. Tu dzieci oglądają globus, wyznaczają na nim położenie Polski. Później dzieci stoją przy tablicy tematycznej i poznają życiorys oraz wizerunek marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie oglądają flagi innych państw. Przedostatnie zdjęcie ukazuje dzieci podczas zabaw swobodnych, gdzie chętnie układają puzzle, w których wyznaczają kontur naszego kraju. Ostatnie zdjęcie prezentuje gazetkę dla Rodziców, na której umieszczone są prace dzieci.