Pod takim hasłem czterolatki z grupy siódmej zapoznawane były z tematyką patriotyczną. Dzieci poznały polskie symbole narodowe, nauczyły się je nazywać, rozpoznawać i szanować. Uczyły się wiersza Wł. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”, wykonywały godło Polski, wyszukiwały orzełków na żołnierskich guzikach, monetach i banknotach. Uroczyście obchodziły również Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział we wspólnym śpiewaniu hymnu w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Mamy nadzieję, że realizacja tych działań przyczyniła się do ukształtowania u dzieci właściwych postaw patriotycznych.

Przygotowała: Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których dzieci siedzą przy stolikach i wykonują godło Polski, odbijając dłonie pomalowane białą farbą na czerwonym tle.  Kilkoro dzieci prezentuje powstałe prace. Ukazana jest również tablica z pracami dzieci – godło Polski. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się biało – czerwonymi paskami z bibuły i układają z nich flagę Polski. Dzieci ubrane w stroje biało – czerwone stoją przed tablicą z biało – czerwonymi chorągiewkami. Na następnym zdjęciu dzieci siedzą na macie i wyszukują elementów patriotycznych znajdujących się na czapkach i guzikach żołnierskich oraz banknotach i monetach. Przedostatnie zdjęcie przedstawia chłopców stojących przed tablicą w czapkach – kolejarskiej, wojskowej i strażackiej. Ostatnie zdjęcie prezentuje gazetkę tematyczną pod hasłem Polska, na której umieszczone są polskie symbole narodowe.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje