Dzieci z grupy czwartej realizowały blok tematyczny o Polsce. Nazywały i rozpoznawały symbole narodowe. Poznały postać Józefa Piłsudskiego, jego historię życia i zasługi dla Polski. Uczyły się wiersza Władysława Bełzy „Katechizm Polaka” oraz piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Potrafią wymienić polskie miasta, rzeki, góry. Znają nazwę polskiego morza. Na zajęciach plastycznych dekorowały godło Polski kuleczkami z bibuły, sklejały flagę, kolorowały ilustrację przedstawiającą obchody 11 Listopada. Na zajęciach dydaktycznych uczyły się elementów kodowania- umiejętności odczytywania kodu na zasadzie sudoku i domina obrazkowego z wykorzystaniem symboli narodowych.

Przygotowały: Alicja Jurczak, Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci siedzą na piankowym dywanie i oglądają prezentację multimedialną. Na następnych trzech zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i oklejają godło Polski czerwonymi kulkami z bibuły. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci oglądają prezentowane przez nauczycielkę ilustracje, popiersie i portret Józefa Piłsudskiego. Dwa zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się na dywanie biało- czerwoną kostką do gry. Przedszkolaki rzucają kostką i odgadują zagadki przypisane odpowiedniej liczbie oczek na kostce. Wskazują odpowiedź na obrazkach zawieszonych na tablicach. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci układają na dywanie puzzle przedstawiające kontur Polski, układają flagi Polski z układanki wtyczkowej. Prezentują powstałe prace. Następne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach i wycinające symbole narodowe. Kolejne trzy zdjęcia ukazują dzieci, które układają na dywanie domino obrazkowe, następnie wykonują zadanie w kartach pracy. Ostatnie zdjęcie przedstawia tablicę z pracami plastycznymi na holu przedszkola.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje