Dnia 06.11.2020 dzieci z Grupy I świętowały „Dzień Marchewki”. Tego dnia królował kolor pomarańczowy, zdrowa marchewka, uśmiech i wspaniała atmosfera. W trakcie zabaw dzieci dowiedziały się o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych marchewki i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Maluszki rozwiązywały zagadki, brały udział w marchewkowych konkursach i zawodach, w trakcie których ćwiczyły: logiczne myślenie, spostrzegawczość, motorykę małą, oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Dzieci wykonywały ćwiczenia logopedyczne usprawniające aparat artykulacyjny oraz funkcje oddechu. Ćwiczenia sensoryczne – zabawy z ryżem miały za zadanie pobudzać zmysły dzieci, poszerzać i organizować świat ich doznań a tym samym stymulować harmonijny rozwój układu nerwowego i mózgu. Dzień Marchewki był radosny, pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był świetną okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Przygotowały: K. Łysakowska, K. Litwiniec – Burnecka