Rynek wydawniczy zalewa nas wieloma pozycjami, książkami  czy pomocami dydaktycznymi pomagającymi rozwijać mowę dziecka. Często ciężko znaleźć  „coś” wartościowego. W swojej pracy bardzo często sięgam po serię „Pucia”, na która składają się książki, puzzle, gry, układanki.

Pucio to sympatyczny maluch, bohater książeczek wspomagających rozwój mowy, które zasiliły ukazującą się nakładem Naszej Księgarni serię „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. Serię wymyśliła Marta Galewska-Kustra, logopeda i pedagog dziecięcy, specjalistka w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci,
a przepięknie zilustrowała Joanna Kłos. Książka ma na celu rozszerzanie słownictwa u dzieci, rozwijanie mowy zdaniowej oraz podpowiada w jaki sposób ćwiczyć podstawowe zasady gramatyki (odmienianie czasowników i rzeczowników). Pytania stawiane pod niezmiennie pięknymi ilustracjami Joanny Kłos zachęcają dzieci do odpowiadania pełnymi zdaniami  „Co robi Pucio?”, „Dlaczego?”).

Polecam zabawy z Puciem – to wspaniała przygoda i zabawa, bezcenny czas spędzony z dzieckiem.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska – logopeda