W słoneczny,   październikowy dzień nasze przedszkolaki włączyły się do obchodów „Święta Drzewa”.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywają drzewa w przyrodzie i w życiu człowieka, rozwiązywały zagadki o zwierzętach i roślinach, prowadziły rozmowy na temat „po co sadzimy drzewa?” oraz „jaka jest rola drzew?”.

W ogrodzie przedszkolnym grupa VIII prowadziła pomiary drzew, aby poznać ich wiek oraz obserwowała korę za pomocą lupy. Dzieci wykonały także prace pt. „Drzewa” z szyszek, liści i innych darów natury. Tego dnia rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co dają nam one w zamian. Wszystkie nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach. Z pewnością w przyszłym roku również weźmiemy udział w tej akcji. Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, oraz że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Przygotowały: R. Bartoszewicz, K. Kojło