W ramach realizacji projektu „Drzewo”, dzieci z grupy IV gromadziły wiedzę na temat drzew Puszczy Białowieskiej. Na początek stworzyły wstępną siatkę przygotowawczą na podstawie, której będą realizować kolejne tematy: budowa drzewa, rodzaje drzew, po co są drzewa, mieszkańcy drzew, zawody ludzi związane z drzewem, itd. Podczas wycieczki do lasu, dzieci rozpoznawały drzewa, dopasowywały liście i owoce. Dotykały drzew opisując ich strukturę, budowę, rozmiar. Zgromadzone wiadomości podsumowały podczas oglądania prezentacji multimedialnej. Na zajęciach plastycznych przedszkolaki tworzyły jesienne drzewa, ubarwiały liście kolorowymi skrawkami papieru, stworzyły wspólnie drzewo, na podstawie którego poznały części, z których się składa.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Alicja Jurczak