Dzieci z grupy IV wybrały się do lasu. Tym razem zabrały ze sobą lupy i przystąpiły do obserwacji. Przyglądały się pniom drzew, skrupulatnie oglądały również ich gałęzie i liście. Przykładając ucho do drzewa słuchały czy czasem czegoś nie usłyszą. Próbowały również mierzyć obwód pnia przy pomocy długości swoich ramion. Przedszkolaki oglądały przez lupę jak z bliska wygląda kora drzew. Szukały w korze jej mieszkańców: mrówek, korników i innych organizmów. Przyglądały się grzybom, liściom, powalonym drzewom porośniętych mchem i grzybami. Nadsłuchiwały szumu liści, wyciszając się i relaksując. Dzięki takim zajęciom dzieci bezpośrednio obserwowały przyrodę; poszerzyły swoją wiedzę na temat drzew; uczyły się właściwego zachowania podczas pobytu w lesie.

Przygotowały: Alicja Jurczak, Iwona Zaniewska- Ciep