Obchody Dnia Drzewa, przypadające 10 października,  już na stale wpisały się w nasz przedszkolny kalendarz. Korzystając ze wspanialej , jesiennej , słonecznej aury 9 października 2020r., czterolatki z grupy VII wzięły odział w imprezie o charakterze ekologiczno-sportowym. Po zapoznaniu się z najistotniejszymi walorami drzewostanów w życiu człowieka, w sali przedszkolnej, dzieci  udały się do przedszkolnego ogrodu, aby tam celebrować Święto Drzewa. Bawiły się w ogrodzie przedszkolnym wokół jednego z drzew, które od wielu lat rosną na placu przedszkolnym. Tańczyły  i śpiewały piosenki o jesiennych listkach, ilustrowały je ruchem, brały udział w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem naturalnego materiału przyrodniczego (kasztanów, szyszek, liści, drewnianych łyżek). Eksplorowały, badając strukturę kory drzew. W radosnych zabawach towarzyszyła   chusta animacyjna i piłki do skakania. Impreza była źródłem radosnych doznań oraz pogłębiła wiedzę przyrodniczą dzieci w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz