Czterolatki z grupy VII, w ramach realizacji bloku tematycznego ,,Bezpieczna droga do przedszkola’’ oraz  Programu profilaktycznego ,,Bezpieczny przedszkolak’’, wyruszyły na pobliskie skrzyżowanie, aby  obserwować, jak należy  bezpiecznie przekraczać ulicę, korzystając z pasów i sygnalizacji świetlnej. Z ogromnym zaciekawieniem oglądały różnorodne pojazdy poruszające się po jezdni i  nazywały je. Teraz wiedzą, w jakich miejscach można przechodzić przez ulicę i na jakim świetle zatrzymujemy się, a przy którym możemy ją przekroczyć . Dzieci w praktyczny sposób skorzystały z sygnalizacji świetnej przekraczając ulicę oraz trenowały bezpieczne poruszanie się parami w kolumnie. Zapoznanie z piosenką ,, Kolorowe światła’’ utrwaliło symbolikę i znaczenie sygnalizacji świetlnej. Taka praktyczna wiedza z pewnością zaprocentuje większym bezpieczeństwem na drodze.

Przygotowała: Lucyna Stawarz