Dzieci z grupy IV chętnie biorą udział w różnego rodzaju akcjach organizowanych w przedszkolu. Aktywnie przystąpiły więc do akcji Sprzątanie Świata 2020. Nie mogły co prawda bezpośrednio zbierać śmieci, jednakże były bystrymi obserwatorami i codziennie sprawdzały stan czystości wokół przedszkola i w drodze do przedszkola. Wymieniały się swoimi spostrzeżeniami. Dowiedziały się, że o stan czystości w naszym mieście dbają służby porządkowe oraz sami mieszkańcy. Rozpoznawały kolory kontenerów i przyporządkowywały im odpowiednie odpadki. Sprawdzały, czy ludzie prawidłowo segregują śmieci. Inną akcją, w której dzieci brały udział była zbiórka żołędzi dla leśnych zwierząt na okres zimy. Przedszkolaki chętnie zbierały żołędzie bawiąc się przy tym i śmiejąc. Uzbierane zbiory wrzuciły do skrzynki na terenie przedszkola. Wszystko zostanie później przekazane dla Nadleśnictwa Hajnówka.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Alicja Jurczak