Ponad miesiąc w przedszkolu za nami. Nasze maluszki, te młodsze i te starsze nadal przechodzą okres adaptacji, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej! Znają już wierszyk, piosenkę, potrafią maszerować przy śpiewie rytmicznej piosenki, a najważniejsze – lubią się bawić i same decydują o wyborze zabawek. Dzieci wiedzą też, że należy przestrzegać zasad higieny. Znają kolejność ubierania się (od stóp do głowy) i rozbierania (od głowy do stóp). Często wychodziliśmy na podwórko, by tam bawić się na urządzeniach terenowych zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa w trakcie zabaw w domu, na placu zabaw i w przedszkolu. Chodziliśmy na spacer do parku – obserwowaliśmy przyrodę oraz zbieraliśmy jej dary: kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Poznaliśmy nazwy drzew, pod którymi je zebraliśmy. Kasztany i żołędzie liczymy a z liści powstały piękne prace plastyczne Kolorowe liściaste motyle. Wiemy też co to jest sad i że owoce są zdrowe. Na zajęciach plastycznych wyklejaliśmy nasze ulubione owoce samodzielnie robionymi kuleczkami  z bibuły, a ma zajęciach matematycznych liczyliśmy jabłka i gruszki i układaliśmy je w rytmy.

Przygotowały: Alina Lipczyńska i Anna Sacharczuk