Dnia 05.X.2020r. odbyły się w grupie IV zajęcia pokazowe dla nauczycieli. Tematem przewodnim były zabawy sensoryczne z wykorzystaniem warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich właściwość za pomocą zmysłu dotyku, węchu, smaku. Podczas słuchania opowiadania wykazały duże zrozumienie i współczucie ludziom niewidomym, którym trudno jest wyobrazić sobie kolory. Przedszkolaki mogły też wykorzystać technologię cyfrową podczas tworzenia kompozycji owocowych i warzywnych, a mianowicie samodzielnie wykonały zdjęcia aparatem cyfrowym dokumentujące powstałe prace. Wykazały się też przedsiębiorczością i w trosce o poszanowanie żywności wpadły na pomysł wykonania soków warzywno – owocowych oraz wysuszenia jabłek, które potem można dłużej przechowywać.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep