W październiku mieliśmy gościć w naszym przedszkolu nauczycieli z zaprzyjaźnionego Przedszkola Brückengruppe z Hattstedt w Niemczech. Niestety z powodu pandemii nasi przyjaciele w tym roku do nas nie przyjadą. Umówiliśmy się na spotkanie on – line, do którego doszło 1 października. Spotkanie rozpoczęliśmy od serdecznych powitań z dyrektor przedszkola Juttą Gautsch i z towarzyszącymi jej nauczycielami. Miło nam było widzieć również Christel Schmidt przewodniczącą Stowarzyszenia„Freunde für Hajnówka”, czyli „Przyjaciele Hajnówki”.

Wymieniliśmy się doświadczeniami oraz wdrożonymi w przedszkolach rygorami w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem. Jak się okazało oba przedszkola funkcjonują obecnie na podobnych zasadach i w podobnych obostrzeniach.

Zaprezentowaliśmy realizowane w obu przedszkolach przyrodnicze projekty edukacyjne. Przedszkole niemieckie – projekt „Jabłko”, a nasze przedszkole projekt „Drzewa”. Zgodnie zadeklarowaliśmy, że drogą mailową będziemy przekazywać sobie relacje zdjęciowe z realizacji przedstawionych na spotkaniu projektów.

Umówiliśmy się na przedświąteczne spotkanie on – line w grudniu. Mamy też wielką nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam spotkać w naszym przedszkolu.

Przygotowała: Małgorzata Saadoon