W dniach 21-23.IX. 2020r. wszystkie grupy przedszkolne obejrzały spektakl teatralny pt. „Zielony Kopciuszek”. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej- przypomniało najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody i jak należy o nią dbać. Tematyka spektaklu utrwaliła i poszerzyła wiedzę o zasadach segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Spektakl ukazał negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, dużej ilości spalin samochodowych. Dzięki baśniowej atmosferze dzieci połączyły zabawę z nauką. Po spektaklu przedszkolaki mogły podsumować zdobytą wiedzę dzięki udostępnionym materiałom edukacyjnym: kolorowanki, puzzle, krzyżówka, labirynt, itp.

Przygotowała: I. Zaniewska- Ciep, K. Litwiniec- Burnecka