Dnia 22 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie IX edycji Rodzinnego Konkursu Fotograficznego, w tym roku pod hasłem „Wszyscy wygramy, bo przyrodzie pomagamy”. W konkursie wzięło udział 55 dzieci z dziewięciu grup przedszkolnych wraz z rodzicami. Konkurs miał na celu:

• Propagowanie działań zmierzających w kierunku ochrony środowiska;

• Zachęcanie dzieci do dbania o naszą planetę w trakcie codziennych czynności;

• Kształtowanie świadomości ekologicznej, poszanowania surowców naturalnych;

• Popularyzacja prostych działań związanych z ochroną przyrody, możliwych do stosowania w każdym domu;

• Propagowanie i wzmacnianie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi poprzez wspólne działanie dla dobra wszystkich;
  • Wdrażanie idei przedsiębiorczości poprzez budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby, poznawanie świata i działania na korzyść ogółu;
  • Stymulowanie twórczego myślenia podczas pozytywnych działań;

A także:

• Rozwijanie zainteresowań fotografowaniem;

• Umożliwienie dzieciom i rodzicom zaprezentowania swojego talentu.

Dzięki hojności naszych sponsorów zebraliśmy pokaźną sumę pieniędzy, jak i nagród rzeczowych. Sponsorami nagród w naszym konkursie byli: Bank Spółdzielczy w Hajnówce, Zakład Drzewny Andrewpol, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Firma „Runo” Sp. z o.o., Nadleśnictwo Hajnówka, Nadleśnictwo Białowieża, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urząd Miasta Hajnówka, Apteka Melisa, Sklep Puszczyk.

Jury w składzie: Pan Marcin Kliszcz z Nadleśnictwa Browsk, Pan Marek Bubul- Fotograf ze Studia Fotograficznego Klisz-Art, Pani Małgorzata Saadoon- Dyrektor Przedszkola nr 5, Pani Mirosława Maciuka- Wicedyrektor Przedszkola nr 5- miało wielki dylemat, jak spośród tylu pięknych zdjęć wybrać te fotografie, które spełniają wszystkie kryteria konkursowe. Oceniając prace jury brało pod uwagę: pomysłowość, przedsiębiorczość, zaangażowanie dzieci i rodziców w projekt a przede wszystkim to, czy zdjęcie jest tematycznie związane z tytułem konkursu. Jury postanowiło przyznać 3 nagrody za miesjce I, 3 nagrody za miejsce II i 3 nagrody za miejsce  III oraz 25 wyróżnień.

I Miejsce: Dominika S (gr. II); Jeremiasz P. (gr. V); Zofia Z. (gr. IX)

II Miejsce: Jonatan P. (gr. III); Blanka Z. (gr. VI); Jakub S. (gr IX.)

III Miejsce: Amelia T. (gr. III); Paweł Sz. (gr. IV); Tadeusz Z. (gr. VII)

Wyróżnienia:

1. Grupa I: Piotr K, Weronika J, Mateusz Sz, Iga Ż.
  2. Grupa II: Marcjan D, Ania S, Gabriel Z.
  3. Grupa III: Jan i Mateusz B.
  4. Grupa IV: Jagoda Ch, Damian P, Martyna J, Szymon S.
  5. Grupa V: Wiktoria J, Julia A, Oliwia K, Przemysław W.
  6. Grupa VI: Milena N, Natalia M, Ksawery M.
  7. Grupa VII: Magdalena i Natalia P, Dominik M.
  8. Grupa VIII: Hanna G, Wojciech M.
  9. Grupa IX: —–

Udział:

1. Grupa I: Aleksander M, Blanka M, Damian O, Adela S.
  2. Grupa II: Antoni Ł, Agata S, Kaja Ż.
  3. Grupa III: Martyna G, Julia G, Magdalena K, Mikołaj K.
  4. Grupa IV: Bartłomiej O, Mateusz i Michał S, Małgorzata S.
  5. Grupa V: Marlena M.
  6. Grupa VI: Krzysztof Dz, Apolonia P, Krystian T.
  7. Grupa VII: Stanisław P.
  8. Grupa VIII: ——-
  9. Grupa IX: Karol T.

Miejsce I

Miejsce II

Miejsce III

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom.

Organizatorki konkursu: Iwona Zaniewska- Ciep, Anna Sacharczuk, Zofia Kajdewicz, Barbara Dmitruk, Milena Kuradczyk