Cele katechetyczne:
-Ukazanie działania Trójcy Świętej w naszym życiu
-Budzenie wiary i miłości do Boga w Trójcy Jedynego
     Na naszych katechezach poznaliśmy Boga Ojca, Jezusa-Syna Bożego, który stał się człowiekiem i Ducha Świętego. Poznaliśmy całą   Trójcę Świętą. Zapamiętajcie kochane dzieci, tę ważną prawdę, że jest jeden Bóg ,ale w trzech Osobach. Są oni jednością, są sobie równi i miłują się nawzajem. Czcimy Trójcę Świętą poprzez staranny znak krzyża, gdy się modlimy, gdy przechodzimy obok kościoła, kapliczki,
przed podróżą, przy posiłkach. Zaraz po przebudzeniu starajmy się zaczynać dzień znakiem krzyża świętego i tym znakiem kończyć go, udając się na spoczynek. Rankiem ten znak będzie prośbą o błogosławieństwo Trójcy Świętej na cały dzień, a wieczorem podziękowaniem za wszystko, co w ciągu dnia zrobiliśmy dobrego i pięknego .Narysujcie kochane dzieci jak modlicie się czy to w swoim domu, albo w kościele na Mszy Świętej.

Przygotowała: Halina Marzec