Ogólne cele katechetyczne:
-Poznanie prawdy,że w czerwcu szczególnie oddajemy cześć  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
-Wdzięczność  za miłość Jezusa do nas
Witam bardzo serdecznie Rodziców i kochane przedszkolaki.Dzisiaj na początek zagadka.
Bez niego żyć nie dasz rady,
najlepiej,aby było bez wady.
Stuk-puk,stuk-puk bije wielce,
a nazywa się …….
Serce jest bardzo ważne,bo dzięki niemu możemy żyć i kochać.Serce jest symbolem miłości.Niekiedy ktoś mówi „Kocham cię
całym sercem”.Inni rysują serca na kartkach lub laurkach np.dzieci na Dzień Matki, dają je komuś bardzo drogiemu i kochanemu.
Pan Jezus przyszedł na świat,ponieważ bardzo nas kocha.Z miłości do ludzi urodził się w stajence,nauczał ,uzdrawiał,karmił,brał dzieci na kolana nawet wtedy,gdy był zmęczony i apostołowie nie chcieli na to pozwolić.Z miłości do nas pozwolił się przybić do krzyża.
żołnierz przebijając bok Jezusa przebił jednocześnie Jego serce,z którego wypłynęła krew i woda.Umarł,bo tylko w ten sposób mógł otworzyć nam niebo,które było zamknięte dla ludzi po grzechu pierwszych ludzi Adama i Ewy.
Miesiąc czerwiec jest szczególnie poświęcony Sercu Jezusowemu.To w tym miesiącu w każdym kościele odbywają się nabożeństwa czerwcowe.W czasie tych nabożeństw odmawiamy piękną litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przygotowała: Halina Marzec