Ogólne cele katechetyczne:
-Poznanie prawdy o tym,że Bóg mówi do nas poprzez Pismo Święte
– Kształtowanie postawy szacunku wobec Pisma Świętego
             Na naszej katechezie przedszkolnej poznamy wyjątkową księgę a jest nią Pismo Święte.Wszystkie dzieci mają w domu różne
piękne książki ,a to bajeczki a to baśnie czy jeszcze inne.W każdej książce jest wiele ciekawych wiadomości.Książki zostały napisane przez mądrych ludzi.Jednak wśród tych książek jest jedna inna niż wszystkie pozostałe.To księga Pisma Świętego.Gdy patrzymy na nią wydaje się nam,że to zwyczajna książka.Jednak to księga zupełnie inna,ponieważ zapisane są w niej słowa samego Pana Boga.Gdy czytamy pismo Święte,lub gdy słuchamy słowa,które są w niej zapisane,to mówi do nas Bóg.
Pismo Święte to inaczej Biblia, w której są kolorowe ilustracje.Może być Biblia dla młodych, ale też jest Biblia dla najmłodszych dzieci.
Słowa Pisma Świętego słyszymy w Kościele na każdej Mszy Świętej, często na naszej katechezie, ale możemy też czytać bardzo ciekawe historie biblijne w domu, ponieważ chcemy dowiedzieć się ,co ważnego ma nam do powiedzenia Bóg.
Nauczcie się kochane dzieci tych słów:
              Czytaj Biblię, módl się co dzień
              Jeśli wzrastać chcesz.

Przygotowała: Halina Marzec