Ogólne cele katechetyczne:
-Poznanie prawdy ,że Jezus nadal szuka i powołuje swoich uczniów
– Kształtowanie postawy ucznia Jezusa
                       Drodzy Rodzice,dzisiaj chciałabym Państwa dzieciom opowiedzieć o Jezusie,który był wyjątkowym nauczycielem.
Jego uczniowie nie siedzieli w ławkach i nie byli dziećmi.Byli dorośli i wykonywali różne zawody.Wielu z nich było rybakami i łowiło
ryby w jeziorze.Jezus powoływał swoich uczniów słowami: „Pójdżcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”, słowa te znaczyły,zostań moim uczniem.Być uczniem Jezusa oznacza słuchać Jego nauki i wypełniać ją w swoim życiu.
Jezus uczył swoich uczniów,jak być dobrym, jak kochać Boga i pomagać ludziom.Pan Jezus nauczył ludzi modlitwy ” Ojcze Nasz”,jest to modlitwa wszystkich uczniów Jezusa.Ci, których powołał , stali się rybakami ludzi, to znaczy, że przekazywali innym naukę Chrystusa, czyniąc z nich nowych uczniów.
W dzisiejszych czasach ,każdy może zostać uczniem Jezusa, a jest nim wtedy gdy; modlimy się, wspólnie w rodzinie czytamy Biblię.
Każde dziecko, gdy jest posłuszne swoim rodzicom, pomaga im i chętnie się dzieli z rodzeństwem czy kolegami lub koleżankami,
zabawkami, czy słodyczami itd, też jest małym uczniem Jezusa. Bardzo proszę, by dzieci narysowały,co mogą zrobić dobrego dla najbliższych?

Przygotowała: Halina Marzec