Tytułowa Kicia Kocia uczy i bawi. Pomaga dzieciom zrozumieć świat, a dorosłym pokazuje jak mądrze tłumaczyć maluchom rzeczywistość. 

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele.
Tytułowa rezolutna kotka odważnie odkrywa świat. Towarzyszą jej wyrozumiali opiekunowie – rodzice i dziadkowie. Nie można też nie wspomnieć o wiernych przyjaciołach, którymi są: Pacek, Adelka i Julianek. Wraz z nimi Kicia Kocia uczy się też najważniejszych zasad w codziennym życiu. Co ważne, uczą się też jak zachować się, gdy burza zaskoczy nas poza domem albo gdy zagadnie je nieznajomy.

 ,,Kicia Kocia gotuje’’

Jest to pierwsza książka z serii. W niej tytułowa kotka piecze i gotuje razem ze swoją babcią

Kicia Kocia w przedszkolu” 

Dzięki tej książce dziecko dowie się, jak wygląda typowy dzień w przedszkolu. W tej części Kicia Kocia pozna swoich przyjaciół, z którymi chętnie będzie się bawić.

“Kicia Kocia. To moje.”

Opisuje niechęć Koci do dzielenia się zabawkami. Najpierw nie udaje się jej zabawa w sklep z przyjacielem Packiem, a następnego dnia – zabawa z innymi dziećmi w piaskownicy. Kocia nie ma ochoty, żeby inne dzieci korzystały z jej ulubionych zabawek. W rezultacie przyjaciele znajdują sobie inną rozrywkę i zostawiają Kocię samą. Co z tego wynikło – przeczytacie w książeczce.

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry

 Kotka pokazuje młodemu Czytelnikowi, że mówienie „dzień dobry” z uśmiechem na ustach ma magiczną moc. Wraz ze swoim przyjacielem Packiem obdarowują uśmiechem przechodniów. Zauważają, że ich uśmiech poprawia humor innym.

,,Kicia Kocia na placu zabaw’’

Kicia Kocia idzie na plac zabaw. Cieszy się na myśl o czekających ją atrakcjach. Nie spodziewa się, że spotka tam inne, nieznajome dzieci. Bardzo się denerwuje nową sytuacją. Czuje się niepewnie wśród dzieci, których nie zna. Musi odnaleźć w sobie siłę, żeby przezwyciężyć lęki. Z książeczki dowiesz się, czy jej się udało

Kicia Kocia na pikniku

Bohaterka wraz z przyjaciółmi wybiera się na piknik i pokazuje, co należy spakować, aby wyjście było udane.

,,Kicia Kocia mówi ,,Nie’’
Kicia Kocia jest na zakupach z mamą. Czas w sklepie się jej dłuży, więc dziewczynka jest znudzona, markotna i niezadowolona. Wybucha awantura. W pewnym momencie spotyka swojego przyjaciela Packa i znajdują sobie wspólnie zabawę. Biegając po supermarkecie, tracą z oczu swoich rodziców… 
,,Kicia Kocia Nie może zasnąć’’
Kicia Kocia cały dzień wesoło bawi się z przyjaciółmi. Nadchodzi wieczór. Kocia je kolację, myje zęby i przebiera się piżamę. Wspólnie z mamą czytają bajkę na dobranoc. Gdy mama wychodzi, Kicia nie może zasnąć. Widzi potwory i straszydła. Jak pomóc wystraszonej dziewczynce? 
·       https://www.youtube.com/watch?v=8_DNodPt4WU

,,Kicia Kocia sprząta’’

Kicia Kocia bawi się lalkami, potem klockami i wyciąga bardzo dużo rzeczy. Może jeszcze pobawi się w sklep? Ale dzwoni Pacek i proponuje wyjście na plac zabaw. Mama się godzi, tylko przedtem Kicia Kocia musi posprzątać. Nie bardzo wie, od czego zacząć. Kicia Kocia musi nauczyć się sprzątać.

,,Kicia kocia jest chora’’

Kicia Kocia obudziła się z bardzo smutną miną. Na nic nie ma ochoty, nic jej nie cieszy, za to wszystko ją boli – jest chora. A tego nie lubi przecież nikt, zwłaszcza dzieci. Musi więc iść do doktora, a potem brać lekarstwa, dużo leżeć i odpoczywać. Jak poradzi sobie w gabinecie? Czy szybko wróci do zdrowia? Czas to sprawdzić!

,,Kicia kocia zostaje policjantką’’

Kicia Kocia wracając z mamą ze sklepu, przez przypadek wypuszcza z rąk torbę z zakupami, przechodząc… przez przejście dla pieszych! W niebezpiecznej sytuacji pomaga jej pan policjant. Mała kotka dzięki temu może z bliska przyjrzeć się jego pracy i dowiedzieć jak pomaga on ludziom i co nosi przy sobie.

,,Kicia Kocia w pociągu’’
Kicia Kocia i jej tata wybierają się w podróż pociągiem. Kicia Kocia zwiedza dworzec i rozgląda się po peronie. Razem z tatą wsiadają do wagonu i znajdują swoje miejsce w przedziale. W pociągu poznają miłych towarzyszy podróży i uśmiechniętego konduktora.
https://www.youtube.com/watch?v=TcPz1to_JGQ

Kicia Kocia na plaży

Wraz z przyjacielem Packiem główna bohaterka poznaje uroki bycia nad morzem: zbieranie muszelek, budowanie zamków z piasku itp.

Kicia Kocia na traktorze

Kotka jedzie na wieś do wujka, gdzie zachwyca się traktorem.

„Kicia Kocia- poznaje strażaka

Kicia Kocia bardzo chciałaby poznać prawdziwego strażaka i przyjrzeć mu się z bliska. Ciekawi ją też jak wygląda jego praca. Jej marzenie nagle się spełnia. Czy wszystko będzie tak jak sobie wyobrażała?

 „Kicia Kocia i straszna burza”

Tym razem Kicia Kocia i jej przyjaciele podczas wesołej zabawy w parku są świadkami burzy. 
Dzieciaki boją się piorunów i grzmotów. Na ratunek przychodzi im tata Koci, który wyjaśnia im jak zachować się podczas burzy na dworze, by było bezpiecznie. 

„Kicia Kocia w kosmosie”

Kicia Kocia poznaje świat pozaziemski. Dowiaduje się w jaki sposób lecieć na księżyc. Towarzyszą jej rodzice.

,, Kicia kocia w bibliotece’’

Dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę.

Trafia też na spotkanie z autorką bajek. Co ciekawego można jeszcze robić w bibliotece?

,,Kicia kocia na basenie’’

Kicia Kocia wybrała się na basen. Z samego początku nie spodziewała się, że będzie on tak ogromny! Mała kotka boi się pływać i musi pokonać strach przed wskoczeniem do wody. Czy jej się to uda? Do pomocy będzie miała swoich przyjaciół i sprzęt do pływania.

,,Kicia Kocia majsterkuje’’

Kicia Kocia spędza przyjemny dzień z dziadkiem, który zawsze ma głowę pełną ciekawych pomysłów. Po obiedzie dziadek zaprasza Kicię do wspólnego majsterkowania. Kocia z ochotą towarzyszy dziadkowi w tajemniczym zajęciu. Pomaga mu w warsztacie, a kiedy dziadek uderza się młotkiem, troskliwie opatruje mu ranę. Dowiaduje się wielu pożytecznych rzeczy i przygotowuje niespodziankę dla babci.

,,Kicia Kocia –witaminowe przyjęcie’’

Kicię Kocię odwiedza Pacek. Przyjaciele zajadają się słodyczami. W pewnym momencie dzieciom robi się niedobrze i muszą przerwać zabawę. Pacek musi szybko wrócić do domu, bo rozbolał go ząb. Następnego dnia dzieci postanawiają zorganizować witaminowe przyjęcie, na które zapraszają Adelkę i Julianka. 

Życzę miłego słuchania książek. Pani Lucynka

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje