Jak dzieci z grupy I obchodziły Dzień Ziemi

Corocznie 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Maluchy z grupy I aktywnie fizycznie i artystycznie spędziły ten dzień. Rodzice chętnie skorzystali z wysłanych propozycji i wspólnie z dziećmi zaplanowali mnóstwo atrakcji.Na swoich balkonach,tarasach i działkach wspólnie z dziećmi zasadzili nowe rośliny i drzewa oraz włączyli swoje dzieci do prac ogrodowych.

Dzieci kopały i grabiły ziemię, sadziły a następnie podlewały rośliny.Nie zapomniano też o bogactwie wiosennej ziemi.Dzieci obserwowały przyrodę i dostrzegały uroki zakwitłych drzew i kwiatów.Maluchy podjęły działania artystyczne-tworzyły rysunki i plakaty dla swojej planety. Wspólnie spędzony czas na pewno przyniósł wiele korzyści i stał się pretestem do refleksji dotyczącej naszej planety!

Pozdrawiam i dziękuję za nadesłane zdjęcia i opisy podjętych działań.

Ewa Anchimiuk