,,Wiejskie zwierzęta”-fotograficzne relacje z pracy grupy I

W ostatnim czasie maluszki we współpracy z rodzinami opracowały tematykę,,Na wiejskim podwórku”. Dzieci poznawały utwory literackie, które pozwoliły im zgromadzić wiedzę

o życiu zwierząt hodowanych na wsi. Maluszki rozwiązywały zagadki a także wykonywały prace plastyczne płaskie i przestrzenne. Niektóre zaproponowane zabawy pozwoliły im doskonalić aparat mowy. Były to zabawy ortofoniczne i ćwiczenia oddechowe. Zabawy badawcze,,Co pływa a co tonie?” zmuszały dzieci do dokonywania obserwacji i wyciągania wniosków oraz stały się pretekstem do poszukiwań ze strony rodziców innych propozycji zabaw-doświadczeń. Na przesłanych zdjęciach widać Wasze odkrywcze działania!

Oczywiście pobyt dziecka w domu to ciągłe poszukiwanie pomysłów na zabawy a takich Wam nie brakuje-widać to na dostarczonych zdjęciach.

Zabawy w domu nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Chociaż aktualna sytuacja nie sprzyja długim wypoczynkom na świeżym powietrzu,to jednak krótki spacer jest potrzebny. Rodzice uchwycili te krótkie chwile na fotografiach, za które dziękuję.

Pozdrawiam wiosennie Ewa Anchimiuk