Kultywujemy wielkanocne tradycje

Maluchy z grupy I wraz ze swoimi rodzicami wykazali się wielką przedświąteczną pracowitością. To miło, że w Waszych domach kultywujecie tradycje narodowe-religijne,

ludowe i regionalne.

Miniony tydzień poświęciliśmy poznawaniu zwyczajów i tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Drodzy Rodzice- myślę ,że przygotowany przeze mnie mini poradnik ,,Jak rozmawiać o Wielkanocy”okazał się wsparciem w Waszych przedświątecznych relacjach z dzieckiem. Małe dzieci chłoną jak gąbka nowe-jeszcze mało im znane wiadomości.Proponowane zabawy i działania o charakterze wielkanocnych na pewno sprawiły, że dzieci miały okazję pytać i poznawać a wykonywane przez nich ozdoby świąteczne nie tylko sprawiły im frajdę ale utrwaliły umiejętności i rozwinęły ich sprawności manualne.

Pamiętajmy, że kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych dokonuje się przede wszystkim w domu a potem-w przedszkolu i szkole. Warto więc zadbać, aby nasze dziecko wkraczało w życie społeczne z pewną wiedzą, która pozwoli mu łatwiej nawiązywać relację z rówieśnikami.

Przesłane zdjęcia świadczą o Waszych bliskich relacjach rodzinnych. Pamiętajmy, że kultywowanie świątecznych tradycji to żródło rodzinnych wzruszeń, radości, świadectwo więzów rodzinnych i świadectwo naszego przywiązania do historii naszych przodków.

Dziękuję za przesyłane relacje z domowych przygotowań do świąt oraz wielkanocne życzenia!

Pozdrawiam, Ewa Anchimiuk