Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Zmartwychwstanie Pańskie czyli Wielkanoc to największe i najradośniejsze święto w cerkwi. Tydzień poprzedzający to święto to Wielki Tydzień, w którym wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Każda niedziela przypomina nam o Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Obejrzyjcie na kanale YouTube film dla dzieci 16 N.T. Zmartwychwstanie Chrystusa

Powtórzcie z rodzicami:

Christos Woskresie iz miertwych smiertiju smiert popraw i suszczym wo hrobiech żywot darował.

Pomagajcie swoim rodzicom w przygotowaniu świąt, kolorujcie jajeczka a gdy święto już nadejdzie wszystkich pozdrawiajcie słowami:

Christos Woskresie – Chrystus Zmartwychwstał i odpowiadajcie

Woistinnu Woskresie – Naprawdę Zmartwychwstał.

Życzę Wam kochane dzieci, Waszym Rodzicom, Rodzeństwu, Babciom, Dziadkom spokojnych świąt, dużo uśmiechu na Waszych buziach i aby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was Swoim błogosławieństwem, zdrowiem i radością.

Pozdrawiam, Eugenia Kazimiruk