Punktualnie o godzinie 11:11 dnia  09.11 w hallu Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce rozległa się wyjątkowa pieśń, tak bliska sercu każdego Polaka… to „Mazurek Dąbrowskiego”, hymn Polski, który w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę zaśpiewało całe przedszkole. Widok poważnych, skupionych przedszkolaków ubranych w barwy narodowe i stojących na baczność podczas śpiewania hymnu był niezapomniany i wzruszający. Cała kadra pedagogiczna i wszyscy pracownicy przedszkola oraz niektórzy rodzice towarzyszyli nam w tym niecodziennym wydarzeniu. A to wszystko w ramach bicia ” Rekordu dla Niepodległej” ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w tak ważnym wydarzeniu i pewni, iż na długo pozostanie ono w pamięci naszych małych podopiecznych. Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjatkowego dnia.

Nauczycielki Przedszkola nr 5
z Oddziałami Żłobkowymi