Za oknem piękna, wiosenna pogoda a nasza pani Wiosna szykuje nam coraz to nowe- przyrodnicze niespodzianki. Dzieci z grupy I wraz ze swoimi rodzinami również przygotowały Wiośnie prezenty. Bardzo ciężko pracowały przez cały miniony tydzień. Korzystając z przesłanych scenariuszy zajęć rodzice zadbali o to, aby ich pociechy nie nudziły się. Dzieci robiły wiosenne kwiaty z dostępnych materiałów, potem podejmowały zaproponowane działania matematyczne- przeliczały, określały kolory,wielkość i kształty tych kwiatów.Innym pomysłem na świetną zabawę okazała się propozycja wykonania ekologicznego instrumentu muzycznego.Oczywiście nie trzeba było do tego skomplikowanych pomocy i materiałów.Wystarczyło wykorzystać plastikowe butelki,kubeczki,rolki,słoiczki,materiał sypki.Wykonane przez dzieci prace posłużyły im do zabaw muzyczno-rytmicznych.  Podczas tego działania zadaniem rodziców było edukować swoje dziecko-rozwijać postawę proekologiczną. Dziecko powinno zrozumieć ,że trzeba oczyszczać naszą planetę i tworzyć przedmioty wykonane z materiałów odpadowych.  Drodzy Rodzice, przesłane przez Was zdjęcia dowodzą,że Wasze dzieci wykazują się pomysłowością, pracowitością, zdobywają nowe umiejętności-po prostu rozwijają się. Jednak najważniejsze jest to,że czerpią z tego przyjemność i wielką radość a to widoczne jest na przesłanych zdjęciach.
Ps. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie całej rodziny Dominiki-rodziców, dziadka i rodzeństwa w wykonaniu ogromnej pracy przestrzennej- konkursowej pisanki wielkanocnej i transport do Domu Dziecka w Białowieży!.

Ewa Anchimiuk