Kochani rodzice poniżej przedstawiam wam linki do ciekawych stron o tematyce logopedycznych:

1. https://www.mimowa.pl/

Myślę, że jest jednym z najbardziej znanych serwisów. Znajdziecie tam różnorodność materiałów. Gimnastykę buzi i języka z wykorzystaniem kamerki – dziecko może obejrzeć jak wykonuje ćwiczenia na ekranie komputera. Dział zajmujący się seplenieniem – a więc szereg ciszący, syczący i szumiący, reranie , kappacyzm, gammacyzm, mowa bezdźwięczna. Wspieranie mowy – ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej i słuchowej, orientacji przestrzennej, spostrzegawczości, budowanie zasobu słownictwa i rozwijanie umiejętności językowych.

Super serwer, sami możecie tworzyć pomoce do pracy w domu. Pod hasłem logopedia (należy wpisać w społeczności tzn. w lupce) jest ok 430 materiałów.

W tym serwisie znajdziecie zadania wspierające terapię logopedyczną. Program jest podzielony na 3 części oferujące zadania dla przedszkolaków, uczniów i młodzieży.

Mam nadzieję, że moje propozycje spodobają się wam i dzieciom. Komputer stanowi alternatywę do kart pracy, ćwiczeń artykulacyjnych. Proszę korzystać z powyższych linków rozsądnie, tak aby dziecko nie spędzało zbyt wiele czasu przed komputerem.

Katarzyna Łysakowska