Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom wspiera nauczycieli  i rodziców w trudnej sztuce wychowania dzieci na mądrych, wartościowych i dobrych ludzi. Poprzez kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, programy „Czytające szkoły” i „Czytające przedszkola” oraz „Kluby Czytających Rodzin” Fundacja ABCXXI promuje wartościową literaturę dziecięcą i krzewi czytelnictwo.
        Przedszkole Nr 5 w Hajnówce ma zaszczyt należeć do grona „Czytających Przedszkoli” i promowanie czytelnictwa jest dla nas bardzo ważne. W tym niecodziennym i trudnym okresie kwarantanny pragniemy przypomnieć rodzicom hasło kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”: „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”. Drodzy rodzice, pamiętajcie, że codzienne czytanie dziecku sprzyja budowaniu mocnej więzi między Wami i Waszymi dziećmi. Więź ta stanowi najważniejszy czynnik wspierający wszechstronny rozwój dziecka!
        Aby wspomóc rodziców w poszukiwaniu wartościowej literatury dziecięcej, na stronie internetowej naszego przedszkola będą zamieszczane teksty literackie do czytania dzieciom. Niech wspólne chwile spędzone z literaturą będą wyjątkowe, a trudny czas kwarantanny – wykorzystany do budowania więzi rodzinnych!

Zofia Kajdewicz
Lider Programu „Czytające Przedszkola”
w Przedszkolu Nr 5 w Hajnówce

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje