Pudełko do zapałek, na którego powierzchni nakleimy białą kartkę może stać się wspaniałym materiałem plastycznym. Wysuń “szufladkę” i umieść w niej dwie zapałki (przymocuj za pomocą kleju lub taśmy przezroczystej) – to będą nóżki. A teraz na powierzchni pudełka narysuj właściciela tych nóżek! Ilu artystów, tyle pomysłów. Możecie stworzyć całą rodzinkę postaci albo nawet całą wioskę. A jeśli macie dużo pudełek po zapałkach, resztę możecie zamienić na magiczne schowki. Wystarczy odpowiednio ozdobić pudełko, ukryć w nim dziecięce skarby i… gotowe. Takie zapałkowe skarby mogą być też wspaniałym prezentem (lub przeuroczym opakowaniem na prezent). Czas siedzenia w domu to świetna okazja, żeby przygotować upominki na przyszłość! Dlaczego nie miałby teraz powstać ręcznie przygotowany prezent pod choinkę albo na urodziny babci lub dziadka, nawet jeśli są jeszcze odległe? Taki prezencik można też wysłać komuś już teraz, bez okazji, łącząc tym samym kreatywną zabawę z obdarowaniem kogoś miłym gestem.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje