Kochane Dzieci! Przesyłam Wam propozycje do pracy w domu związane z marcową pogodą.
Czy zastanawiałyście się co to jest pogodaJaką pogodę najbardziej lubicie i dlaczego?Czy ważne jest to, aby wiedzieć wcześniej o prognozie pogody?Komu potrzebne są takie wiadomości i gdzie je można usłyszeć?Czy wiecie, jak można przedstawić na obrazku burzę, wiatr, deszcz, śnieg, słońce, zachmurzenie?
Zachęcam Was do systematycznego  śledzenia prognozy pogody w telewizji
Zachęcam Was oraz Rodzica do wspólnej zabawy ruchowej z wykorzystaniem apaszki.
Idziemy na spacer, świeci słońce. Jest ładna pogoda , dzieci wesoło podskakują (dziecko idzie, spaceruje, rozgląda się, poskakuje, wymachuje apaszką). Nagle zaczyna wiać wiatr. Jest coraz silniejszy (dziecko energicznie wymachuje apaszką, pokazuje ruchem rąk wiatr). Nadciągają ciemne chmury, zaczyna padać deszcz. Chowamy się pod parasol, żeby nie zmoknąć (dziecko zarzuca apaszkę na głowę). Wiatr jest bardzo silny, boimy się. Z daleka słychać gromy i widać błyskawicę Uciekamy do domu ( dziecko szybko chowa się w umówione miejsce). Nagle znowu pojawia się słońce. Wyglądamy przez okno. Możemy wyjść na spacer.
Posłuchajcie na you tube piosenki pt. ,,Kasza marcowa”

Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka! Pani Asia