Wiatrak uczy matematyki poprzez zabawę, wspierając wszechstronnie rozwój umysłowy dzieci. Łączy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch. Bardzo istotnym walorem Wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z różnorodnymi zabawami ruchowymi, które urozmaicą dziecięcą wyobraźnię. Wielobarwny Wiatrak dostarcza wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim świetną zabawą. Sprawia, że matematyka jest prosta! Trzylatki i czterolatki z grup: VI i VII w marcowy, przedszkolny poranek, wykorzystały do zabawy wiatrak matematyczny. W organizacji zabawy, dzielnie pomagali starsi koledzy z grupy VII. Poprzez  wielopłaszczyznową aktywność, świetne bawiły się, utrwalając kolory, ćwicząc swoją motorykę, umiejętność skupiania uwagi, utrwalały piosenkę ,, Maszeruje wiosna’’ oraz poprzez wspólne działania doświadczyły pozytywnych wrażeń.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz