W codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej  stosujemy metody aktywizujące, aby jak najefektywniej pobudzać działanie i zainteresowania dzieci, a przy tym sprawiać im radość ze wspólnej zabawy. Organizując aktywność dzieci z wykorzystaniem metod Pedagogiki Zabawy często sięgamy po chustę animacyjną, która angażuje wszystkie, bez wyjątku dzieci i przywołuje radość widoczną na ich twarzach. Do urozmaicenia zabaw, wykorzystujemy także utwory muzyczne dla dzieci, uczymy współpracy, koncentracji uwagi i przestrzegania ustalonych zasad. Trzylatki z grupy VI i cztero- latki z grupy VII z wielką przyjemnością bawiły się razem w ,,Rybaka i rybki’’, ,,Karuzelę’’, kołysały i podrzucały swoje pluszaczki, zaspokajając  zarazem ogromną potrzebę ruchu.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz