Nasza grupa IX to „Starszaki z Anieli i Mileny paki”

Kochani Rodzice i Dzieci. Wszyscy z nas znaleźli się w nowej, trudnej i przymusowej sytuacji. Byśmy pozostali zdrowi, została nam wprowadzona przymusowa izolacja. Minął pierwszy tydzień i co dalej? Najważniejsze, to w obecnym stanie dawać sobie wzajemne wsparcie. I jak dać je naszemu dziecku, które do tej pory miało ustalony rytm: dom – przedszkole – zajęcia dodatkowe – basen – trening. Cały ten tok runął i zostaliśmy zdani na siebie . Nauczyciele pracujący w szkołach mają za zadanie zdalne nauczanie. My zaś, nauczycielki przedszkola proponujemy wchodzić na stronę naszego przedszkola oraz będziemy komunikować się jak do tej pory przez media społecznościowe, w naszej zamkniętej grupie, gdzie będziemy przedstawiać propozycje zajęć i zabaw z dzieckiem w domu, z których możecie korzystać. Z myślą o dziecku i jego funkcjonowaniu w czasie pandemii koronawirusa, starajcie się pomóc dziecku poprzez:

– planowanie dnia (wspólnie z dzieckiem);

– przywrócenie zwykłej, codziennej rutyny;

– regularność dnia (posiłki, sen, wspólne zabawy);

– rozmawiajcie z dzieckiem na temat obecnej sytuacji (choć my też już prowadziłyśmy takie rozmowy w przedszkolu);

– starajcie się wyjaśnić powody tych zmian i sytuacji;

– dbajcie o siebie i swoich bliskich;

– starajcie się zachowywać spokój, ponieważ dzieci podobno jak „radary” wyłapują i odczuwają nasze wszystkie emocje;

– bawcie się z nimi, angażujcie do codziennych czynności życiowych i domowych, przydzielcie obowiązki i starajcie się dawać jak najwięcej poczucia miłości i bezpieczeństwa.

Pozdrawiamy- Aniela Kot i Milena Kuradczyk