Małe dzieci uwielbiają przeglądać książeczki, oglądać ilustracje, wsłuchiwać się w czytane im treści. Czytanie wpływa korzystnie na rozwój dzieci. Czytając, tworzymy bezpośredni kontakt między dzieckiem a rodzicem; jesteśmy razem i skupiamy się na sobie wzajemnie. Dziecko, któremu czytamy czuje się kochane. Bliskość mamy, czy taty daje mu poczucie ciepła i bezpieczeństwa, a więc najważniejszych potrzeb, niezbędnych do szczęścia każdego z nas, bez względu na wiek.

W lutym i marcu gościliśmy w naszej grupie rodziców, którzy chętnie czytali dzieciom bajki i wiersze znanych autorów. Mama Antosia przeczytała bajkę Elizy Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio- umiem się dzielić”, która bardzo zainteresowała czterolatków. Wynikał z niej morał i nauka na przyszłość, że dzielenie się z innymi swoją własnością sprzyja zabawom razem i nawiązywaniu przyjaźni. Mama Dominiki przeczytała dzieciom bajkę o księżniczce Elzie oraz wybrane wiersze Jana Brzechwy, które zawierały humor i sprawiły dzieciom wiele radości. Podarowała dzieciom książkę Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka i inne wiersz”, którą nauczycielki przeczytały na leżakowaniu.

CZYTAJMY DZIECIOM JAK NAJWIĘCEJ KSIĄŻEK!!!

Opracowały: I. Zaniewska- Ciep, A. Jurczak