W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Pierwszy krok w przedsiębiorczość”; czterolatki poznawały pracę kobiet z najbliższego otoczenia. Przeprowadziły pierwszy w swoim życiu wywiad, podczas którego zadawały nurtujące je pytania. Dowiedziały się, czym różni się praca kucharki od intendentki przedszkolnej; jakie zadania wykonują panie i co im jest potrzebne do pracy. Dzieci poznały takie słowa jak jadłospis (menu), dieta pokarmowa, opłata za przedszkole.  Dowiedziały się, jak funkcjonuje przedszkole od strony zaplecza i jak ważna jest praca pań na co dzień nie widzianych przez dzieci. Odbyły wycieczkę do przedszkolnej kuchni, gdzie wraz z kucharkami przygotowały kisiel truskawkowy. W podziękowaniu za spotkanie, czterolatki podarowały kucharkom drewniane łyżki na pamiątkę. Serdecznie dziękujemy pracownikom przedszkola za prezentację swojego miejsca pracy.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep