Dnia 27 lutego przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci miały możliwość obejrzenia bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej ukazującej skomplikowane i proste budowle – kryjówki, gniazda, nory i dziuple. Zapoznały się ze środowiskiem zwierząt z wybranych grup systematycznych – bezkręgowce, ptaki, ssaki oraz ich rolą w życiu danego gatunku zwierząt. Podsumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie ekologicznych ptasich gniazd oraz spacer po Polanie Edukacyjnej połączony z  obserwacjami  przyrodniczymi. Dziękujemy serdecznie Pani Joannie B. za bardzo profesjonalny przebieg spotkania oraz życzliwość, uśmiech i ciepłe podejście do naszych małych podopiecznych.

Opracowanie: Joanna Suchodoła, Kinga Litwiniec – Burnecka