Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W poniedziałek, 17 lutego dzieci  obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: zakładając maskę kota wykonaną z kolorowego papieru. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dużo radości sprawiły dzieciom malowanie dużego kota z tektury. . Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Przygotowały: Dorota Jurczuk, Krystyna Kojło

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje