Dnia 14 lutego w Przedszkolu nr 5 w budynku przy ul. Reja odbył się ,,Turniej Wiedzy Matematycznej’’ z udziałem najstarszych grup wiekowych  III,IV,V. Ideą zorganizowania turnieju było rozwijanie umiejętności matematycznych, wspieranie aktywności matematycznej oraz popularyzowanie zabawowej formy nauczania. Zadania wykonywały dwuosobowe zespoły, które doskonale radziły sobie w sytuacjach problemowych. Przedszkolaki układały konstrukcje według wzoru z wykorzystaniem kolorowych kubków, tworzyły figurowe sudoku, odwzorowywały kompozycje z tangramów, rozwiązywały zadania na przeliczanie, tworzyły rytmy, szacowały długości. Wszystkie zadania były przeplatane zabawami ruchowymi. Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy. Na zakończenie Turnieju Pani Dyrektor wręczyła uczestnikom dyplomy.

                                       Opracowanie : Joanna Suchodoła, Kinga Litwiniec – Burnecka

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje