W ramach realizacji bloku tematycznego ,,Czworonożni przyjaciele’’ przedszkolaki z grupy V poznały charakterystyczny wygląd wybranych domowych ulubieńców.  Przede wszystkim dzieci zrozumiały, że zwierzątko to nie  zabawka i nauczyły się opiekuńczego i odpowiedniego stosunku wobec nich. Dzięki uprzejmości mamy Julii naszą grupę odwiedzili  wyjątkowi ,,gości’’, a mianowicie szynszyl o imieniu Szymon oraz króliczka Zuzanna. Zwierzęta wzbudziły ogromne zainteresowanie i ogrom uśmiechów . Dzięki bezpośredniej obserwacji przedszkolaki zapoznały się z wyglądem , sposobem odżywiania i zasadami dbania o te zwierzątka. Wysłuchały ciekawostek dotyczące ich zwyczajów. Przytulankom milusińskich nie było końca. Serdecznie dziękujemy mamie Julii za tak wspaniałe odwiedziny.

                      Opracowanie: Joanna Suchodoła, Kinga Litwiniec – Burnecka

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje