Każda zabawka,rekwizyt jest dobrą okazją do podjęcia z maluszkami zabawy

twórczej. Podczas realizowanej tematyki ,,Domy zwierząt” pluszowy miś był

dobrym pretekstem do podjęcia różnorodnych zabaw. Zebraliśmy ogromną ilość misiów- pluszaków i dzięki temu mogliśmy zorganizować zabawy tematyczne, konstrukcyjne, matematyczne i muzyczne. Podczas zabaw matematycznych dzieci klasyfikowały i tworzyły zbiory dużych i małych zwierząt, przeliczały je oraz porównywały ich wielkość i kolor a w trakcie zabaw konstrukcyjnych budowały gawry. Podczas zabaw muzycznych miś-przytulanka stanowił element wspólnej zabawy. Dziecko podczas bezpośredniego kontaktu z misiem wyzwalało swoje stany emocjonalne, rozmawiało, otwierało się na otoczenie.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje