Tegoroczna zima, nie obfituje w opady śniegu, z których cieszą się zwłaszcza  dzieci. Wiadomo, przecież, że lepienie bałwanków i śniegowych kulek, to dla nich szczególna przyjemność. Mimo braku naturalnego tworzywa, trzylatki z grupy VI, miały okazję poeksperymentować z samodzielnie przygotowaną masą śniegową, która rozwijała nie tylko wrażliwość dotykową, małą motorykę, kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, ale  także kompetencje matematyczne, gdyż trzeba było wszystkie składniki zastosować w odpowiednich proporcjach i naczyniu o odpowiedniej pojemności. Wielkim zaskoczeniem okazało sie, że w niewielkiej tubie, mieści się  ogrom pianki, a po dokładnym wymieszaniu składników , nagle masa zmniejsza swą objętość i zamienia się w chłodną masę śniegową , łudząco przypominającą  śnieg, który jednak wcale nie topi się i nie zamienia w wodę. Wszystkie dzieci były zaciekawione i aktywne podczas tejże zabawy, z wielka radością eksplorowały masę śniegową, a potem ulepiły bałwanki. Zabawa aktywizująca dostarczyła im wiele pozytywnych wrażeń.

Przygotowała: Lucyna Stawarz