W ostatni dzień stycznia, przedszkolaki z grup VII i VIII wzięły udział w turnieju „Zimą bawimy się bezpiecznie”. Poza wyśmienitą zabawą i integracją między dziećmi, kluczowym aspektem turnieju było podwyższenie świadomości podopiecznych w jaki sposób zachować bezpieczeństwo zimą. Podczas quizu wychowankowie wykazali się ogromną wiedzą o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych, przypominając najważniejsze zasady jak należy zadbać o bezpieczny wypoczynek zimową porą. Poza umysłowym wysiłkiem nie zabrakło również fizycznego – dzieci miały okazję współzawodniczyć między sobą w zabawach ruchowych, takich jak „Gazetowe śnieżki” i „Kto celniej”. Prawdziwą furorę zrobiła „Bitwa na papierowe śnieżki”. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne podczas wspólnych tańców i śpiewów. Dzieci wykonały także wspólną pracę przestrzenną „Bałwan”. Cały turniej był okazją to świetnej zabawy obu grup, jak i również poszerzenia wiedzy i świadomości o konieczności zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych.

Przygotowały: Dorota Jurczuk, Krystyna Kojło