Czas feriii zimowych obfitował w tematy z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci przestrzegane były przed niewłaściwymi zachowaniami zarówno w domu jak i na podwórku. Obejrzały prezentację multimedialną na temat niebezpieczeństw i najczęstszych wypadków spowodowanych nieodpowiednimi zabawami. Zdobywały wiedzę na temat instytucji dbających o bezpieczeństwo ludzi, np. komendy policji, pogotowia ratunkowego. Zaprosiły do przedszkola ratowników medycznych, którzy opowiedzieli, w jaki sposób pomagają ludziom. Wysłuchali informacji na temat udzielania pierwszej pomocy: w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe; jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądały się, jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktorów. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, J. Suchodoła