Dnia 24 stycznia w ramach zimowej akcji ,,Ferie z Leśnikiem’’ przedszkolaki z grupy V udały się do Nadleśnictwa Hajnówka. Na początku spotkania dzieci poznały rolę i zadania leśników oraz wysłuchały ciekawostek na temat drzew iglastych i liściastych. Następnie odbyła się praktyczna lekcja sposobów tropienia zwierząt oraz wabienia zwierzyny. Samodzielnie dokonywały pomiaru drewna. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy badawcze w sali edukacyjnej  z wykorzystaniem nowoczesnych mikroskopów USB. Za ich pomocą z wykorzystaniem tabletu dzieci obserwowały różnorodne materiały przyrodnicze, oglądały swoje ubrania, włosy, skórę na rękach i dłoniach. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Opracowanie: Joanna Suchodoła, Kinga Litwiniec – Burnecka